Řemenoviny

KVALITNÍ ŘEMESLNICKÝ MATERIÁL - SEDLÁŘSKÉ PLÁTNO

Sedlářské plátno tkáme na moderních stavech Dornier, které zaručují vysokou a stálou kvalitu tkaniny. Sedlářství patří k tradičním českým řemeslům a většinou se dědí z generace na generaci. Protože se jedná převážně o ruční práci, jako šití brašen, kabel, jezdeckých sedel, jezdeckých uzd, opasků, včetně různých oprav, je v této profesi potřeba vysoká manuální zručnost. V rámci této filosofie se snažíme tyto činnosti našim zákazníkům maximálně ulehčit, a proto u našeho sedlářského plátna, sloužícího jako mezivrstva např. mezi kůží a semišem, dohlížíme na jeho stálou výjimečnou kvalitu. Ta se odráží zejména v pevnostech metráže, a to především v útku, kde se používá lněná příze.

Použité příze: bavlna/len
Hmotnost: 380 g/m²
Šířka: 102 cm
Úprava: kalandrování
Použití: tkanina pro sedlářskou výrobu

TKANINY NA DOPRAVNÍKOVÉ PÁSY A ŘEMENOVINY

O CO VLASTNĚ JDE

Pod názvem „Tkaniny na dopravníkové pásy“ se skrývají nosné tkaniny, které používají pro svou další výrobu firmy vyrábějící transportní a dopravní pásy, pásy pro elevátorové – korečkové dopravníky, gumové pásy, ploché hnací řemeny a další výrobky tohoto typu.

Tkaniny se nánosují materiály na bázi PVC, PU, gumou, silikonem, případně vznikají sendviče, které se skládají z několika vrstev nosné tkaniny, proložené vrstvami PVC a společně se za tepla zalisují.

APLIKACE

Dopravníkové pásy vyrobené z našich tkanin se používají především v uhelných dolech, kamenolomech, pískovnách, ale například i v pekárnách a dalších průmyslových odvětvích.

Dále se tyto tkaniny používají i na výrobu obalovaných klínových řemenů, ať už klasických, variátorových, násobných a nebo i s úzkým průřezem, které se využívají hlavně v zemědělské technice, ale i v automobilovém a strojírenském průmyslu a v mnoha dalších oborech.

Použité příze: bavlna, polyamid, polyester, směsové příze
Hmotnost: 490 – 1 800 g/m2
Šířka: do 159 cm
Úprava: režná
Použití: vložky při výrobě dopravníkových pásů a řemenovin
 

Pošlete nám dotaz nebo nezávaznou poptávku

Opište prosím modrý text
 
 
 
Více