Tkaniny pro divadla

VŠESTRANNÉ VYUŽITÍ

Výrobci jevištních kulis pro divadla si zvykli, že u nás vždy najdou vhodnou tkaninu pro svůj záměr. S divadly, respektive s designérskými společnostmi a aranžéry, poskytujícími divadlům služby v oblasti aranžování a přípravy kulis, spolupracujeme již mnoho let a v rámci této spolupráce dokážeme těmto zákazníkům vždy přesně poradit, která tkanina bude zrovna pro to jejich konkrétní využití ta nejvhodnější.
Jde o vybrané běžně dostupné technické tkaniny, které se však svými vlastnosti hodí mimo jiné právě na použití v rámci divadelní výzdoby.

NAŠE MATERIÁLY NAJDOU UPLATNĚNÍ JAKO:

PODLAHA

  • 100 % bavlněná tkanina – hmotnost 770 g/m², šířka 145 cm

Tento silný materiál je v různých barevných variantách pokládán na podlahu jeviště, čímž je vytvořen jakýsi „koberec,“ vhodný pro pohyb na jevišti a zároveň svoji strukturou a barvou tvořící součást dané scény.

ZÁVĚSY, OPONY A KULISY

  • 100 % bavlněná tkanina – hmotnost od 145 g/m² do 770 g/m2
  • 100 % lněná tkanina – hmotnost od 120 g/m² do 800 g/m2
  • Směsová tkanina – len / bavlna – hmotnost od 260 g/m² do 400 g/m2

Všechny výše uvedené materiály jsou hojně využívány ať už jako tematické závěsy, vytvářející atmosféru jednotlivých scén, tak i jako různě těžké opony, vhodné jak do velkého, tak i do komorního divadla. Lehčí tkaniny se mohou použít na doaranžování jednotlivých kulis.

Použité příze: bavlna, len, směsové příze
Hmotnost: 120 – 800 g/m²
Šířka: 106 – 220 cm
Úprava: tužení, kalandrování
Barvení: všechny odstíny RAL (PANTONE)
Použití: jevištní dekorace, koberce, kulisy, atd.

ÚPRAVY TKANIN

V závislosti na konkrétním účelu použití jsou na metráž aplikovány různé druhy koncových úprav.
Většina těchto tkanin je barvených, ale často také sanforizovaných. Přičemž sanforizace napomáhá k tomu, aby se tkaniny při opakovaném praní, kterému se při častých představeních a zkouškách žádné divadlo nevyhne, nesrazily.
Oblíbenou úpravou je pro designery také tužení a kalandrování. Přírodní tkaniny můžeme upravit nepermanentní nehořlavou úpravou.

Dle přání zákazníka jsme schopni textiliím dodat řadu dalších vlastností, proto se nás neváhejte zeptat, jakými způsoby bychom mohli náš výrobek ještě více přiblížit Vašim představám.

OBJEDNEJTE KDYKOLIV

Nejžádanější druhy těchto tkanin máme skladem, takže jsme schopni při Vaší objednávce flexibilně a okamžitě reagovat a zboží Vám obratem zaslat.

 

Pošlete nám dotaz nebo nezávaznou poptávku

Opište prosím modrý text
 
 
 
Více