SVITAP symbolika loga

K9-RINGO

Ochranné tkaniny pro cvičitele psů

Tkanina K9 je primárně využívána pro výrobu ochranných oděvů a tréninkových rukávů pro instruktory kynologie. Dále nachází uplatnění při výrobě tréninkových pešků a široké škále dalších pomůcek nezbytných pro výcvik psů.

Charakteristickým rysem této tkaniny je její výjimečná pevnost a odolnost proti roztržení. Skládá se ze směsi bavlny a polyamidu.

Tkanina K9 je nabízena v různých barevných provedeních.

Druhy K9-RINGO

Vlastnosti tkaniny

Nejdůležitější vlastností pro daný účel použití je vysoká pevnost v tahu a odolnost tkaniny při namáhání. Dosažené pevnosti v tahu jsou několikanásobně vyšší než u ostatních tkanin.

Ilustrativní foto (K9-RINGO role)

Nabízíme dva druhy ochranných oděvních tkanin K9- RINGO

Typ 950 951

Šíře role 140 cm
Plošná hmotnost 1000 g/m2
Materiálové složení Bavlna/polyamid
Barvy černá, zelená, žlutá, oranžová, růžová, červená, modrá

Typ 950 843

Šíře role140 cm
Plošná hmotnost880 g/m2
Materiálové složeníBavlna/polyamid
Barvyčerná, zelená, žlutá, oranžová, růžová, červená, modrá

Barevné provedení tkaniny K9-RINGO

Možnosti využití

Z ochranných oděvních tkanin K9–RINGO se šijí především ochranné pracovní rukávce a ochranné pracovní kombinézy pro profesionální cvičitele psů. Dále pak široká paleta pešků a dalších pomůcek hojně využívaných trenéry psů z řad široké veřejnosti.

Cvičící pomůcky pro trénink psů (materiál: K9-RINGO)
K9-RINGO (ilustrativní foto) Trénink psů

Co je K9?

K9 je zkratkou slova CANINE (v překladu „psí“), kdy v angličtině právě výslovnost termínu K9 („kej najn“) zní stejně jako výslovnost slova „Canine.“ Poprvé se s touto zkratkou setkáváme ve spojitosti s využitím psů americkými vojenskými silami během 2. světové války. V současnosti je pak tato zkratka celosvětově používána především v oblasti policejní, vojenské a záchranářské kynologie (věda zabývající se výcvikem psů, popřípadě pojmenování těch, kteří se psům věnují).

K9-RINGO (ilustrativní foto) Trénink psů

Materiál pro výstel ochranných výrobků

Tkanina K9–RINGO tvoří vrchní vrstvu ochranných výrobků a je tak vystavena síle psích čelistí, proto musí být extrémně odolná. Aby byl chráněn cvičitel před pohmožděním či zraněním, musí být do ochranného oděvu zakomponována tlumící vrstva (výstelka).

Výběr materiálů pro výstel a jejich vlastnosti jsou již závislé na konkrétním výrobci ochranného produktu. Pro představu lze použít například 5 cm vrstvu netkané textilie doplněnou spodní vrstvou podšívky.

chevron-down